google-site-verification=4erq96d7ao-5pY_LdbcQwg9H9luKeYdDr1ZbF9GVByg

MANDARINKA

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Vyrobeno v ČR
Značka: Bewit
610 Kč / ks 299 Kč / ks od 299 Kč / ks
Na dotaz Skladem Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
- 23.5.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Esenciální olej z mandarinky je svěží, sladký, jemný, uklidňující a ve vyšších dávkách spíš osvěžuje, povzbuzuje a oživuje. Díky své vůni patří k nejoblíbenějším olejům a to i mezi dětmi.

BEWIT MANDARIN - CITRUS RETICULATA

Objem: 5ml / 15ml

bewit logo vector.pdf

Detailní informace

Dárek zdarma
Doprava zdarma
Vše pečlivě vybráno

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z MANDARINKY ČERVENÉ

Mandarinka je strom, který může dosáhnout výšky až 7 metrů a větší šířky, na štíhlých větvičkách má trny. 
Mandarinka je původem z jihovýchodní Asie a z Filipín. Nejvíce se pěstuje v Japonsku, jižní Číně a východní Indii. 

Podobně jako u jiných druhů citrusových plodů má mandarinka dlouhou historii v mnoha tradicích lidové medicíny, včetně tradiční čínské medicíny. Předpokládalo se, že nezralá slupka může léčit celou řadu stavů, od škytavky, kašle, hlenu, bolesti na hrudi a zažívacích poruch, až po jaterní cirhózu a otok sleziny.


Mandarinkový esenciální olej existuje již velmi dlouho a nachází se v mnoha výrobcích – od kolínské a kosmetických přípravků až po alternativní přípravky. Poskytuje krásnou citrusovou příchuť sladkostem, syceným nápojům, alkoholu, zmrzlině, bývá využíván jako dochucovadlo. Olej se extrahuje za studena lisovaným procesem, červený mandarinkový olej se získává ze zralých plodů, zelený nezralých.

Uvádí se, že esenciální olej z mandarinky působí jako relaxační prostředek, může pomoci s napětím a emoční nerovnováhou. Je pomocníkem při úzkostech, depresích, křečích a nervozitě. 

Čistící schopnost oleje může pomoci s vylučováním sloučenin, jako je nadměrná sůl a znečišťující látky nebo kyselina močová. 

Při lokální aplikaci lze využít součást masážního oleje může pomoci s celulitidou. 

Je to prostředek, který tonizuje a posiluje. Může pomoci vyladit a tonizovat všechny funkce v těle. Prostřednictvím tonizace jater, žaludku a střev může doladit metabolické funkce, jako je trávení a vstřebávání živin, může pomoci také při růstu a zvýšení síly, posílení imunitního systému. 

Mandarinkový esenciální olej může pomoci při akné, striích a jizvách. Díky tomu, že je jemný, obvykle je, jako součást kosmetických přípravků, velmi dobře snášen a nedráždí pokožku. Může mít schopnost pomáhat předcházet infekci u podrážděné pokožky a být prevencí proti bakteriím a plísním. 

Mandarinkový esenciální olej může být jedním z relaxačních prostředků zklidňujích mysl, může pomoci snížit napětí a vyladit emoční nerovnováhu. Podporuje také zdravý spánek.

Český botanický název: Mandarinka obecná
Anglický název: Mandarin
Latinský název: Citrus reticulata
Země původu: Brazílie
Použitá část rostliny: Ovocné slupky
Způsob výroby: Lisování za studena

Česká firma BEWIT chce vždy dosáhnout maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábí z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybírá s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Vyrobeno v Česku